Portalas buhalteriams

FACEBOOKE

Maloniai kviečiame

FACEBOOK

Apskaita-123.lt

APSKAITOS PROGRAMOS

Nebrangios ir patogios apskaitos programėlės

Apskaita-123,lt

SKAIČIUOKLĖ

Darbo ir poilsio

dienų skaičiuoklė

Maloniai kviečiame naudotis

SKAIČIUOKLĖ


Apie galimybę padirbimėti PVM

Apie galimybę padirbimėti PVM
#256     2004-09-23 13:05   Riomi

Po š.m. gegužės 1d. matot įvairiausių PVM sąskaitų - faktūrų blankų. Turbūt suprantat, kad norint analogiškas padirbinėti nėra sudėtinga.
O padirbinėti gali atsirasti norinčių dėl PVM atskaitos, o kadangi aš dirbu kompiuterin. firmoj, tai ir dėl GPM lengvatos.
Aš savoj firmoj tvarkingai numeruoju sąskaitas. Pildau vienokia ar kitokia forma FR0671 ir FR0672. Norėčiau, kad taip elgtusi ir mano partneriai...
Bet būna visko. Sakykim, sėdi koks "gudrutis kompų mylėtojas" mano pirkėjo firmoj ir "padirba "sąskaita sau - kompiuterio pirkimas GPM lengvatai , dar ir KPO kvitelį sumeistravoja. Ir turi lengvatą.
Man atrodo, kad iškilus problemai, įrodinėti , kad tai ne mano sudubliuotas dokumentas, turėsiu aš...

O jei nesąžininga firma. Žino mano blankų numeraciją, padirba dokumentą sakykim , už kompiter.paslaugas, įtraukia jį į savo FR0671. Ir PVM atskaita ir pelno mokestis ir sėdi "drąsiai drebėdamas"
Na ir" pagaunamas tas blogas" dokumentas. Įrodinėti, kad ne aš sudubliavau numerį ir išrašiau turėsiu aš su visom mokestinėm pasekmėm...
Kaip Jums atrodo?
O iš p.Petro tikiuosi nuorodų į MAĮ, PVMĮ. BAĮ, PMĮ , GPĮ, CK ir kitus ĮĮĮĮĮĮ
Iš anksto dėkoju

Siūlau šalinti

#1010     2004-09-23 14:20   Petras

Dabar viskas yra mok. administratoriaus rankose.

Bet iš praktikos žinau, kad pardavimo PVM tikrina pagal pardavėjo dokumentus, o tikrinant PVM atskaita labai dažnai prašo dokumentų iš tiekėjų (vstrečnaja proverka).
Dar negirdėjau, kad butu apkaltintas pardavėjas. Pirmiausia pirkėjui neužskaito pirkimo PVM.

Dėl padirbinėjimo:

Lietuvos Respublikos Baudžiamasis KODEKSAS
http://www3.lrs.lt/cgi-bin/preps2?Condition1=237810&Condition2=

300 straipsnis. Dokumento suklastojimas ar suklastoto dokumento panaudojimas arba realizavimas
1. Tas, kas pagamino netikrą dokumentą, suklastojo tikrą dokumentą arba netikrą ar suklastotą dokumentą panaudojo ar realizavo,
baudžiamas bauda arba areštu, arba laisvės atėmimu iki trejų metų.
2. Tas, kas padarė šio straipsnio 1 dalyje numatytą veiką, jeigu dėl to buvo padaryta didelės žalos,
baudžiamas laisvės atėmimu iki penkerių metų.

Iš kitos pusės yra straipsnis ir dėl vagistės, bet buta visada užrakinam.
Taip ir čia. Reikia apsaugos.
Siūlau:
Jeigu saskaitas turi teise išrašyti keli žmonės - užsakyti S-F blankus spaustuvėje (geriau iškart su numeriais).
Jeigu spausdina vienas žmogus su kompu - pirkti tam tikra kiekį poperiaus ir saskaitas spausdinti tik ant to poperiaus, o neužpilditus lapus saugoti.
Apsaugos variantų yra daug.
Svarbu nepamiršti apie apsaugą visai.
Sekmės.
Ir ramybės.

  0
  0
Siūlau šalinti