Apskaita-123.lt

APSKAITOS PROGRAMOS

Nebrangios ir patogios apskaitos programėlės

Apskaita-123,lt

Portalas buhalteriams

FACEBOOKE

Maloniai kviečiame

FACEBOOK

SKAIČIUOKLĖ

Darbo ir poilsio

dienų skaičiuoklė

Maloniai kviečiame naudotis

SKAIČIUOKLĖ


Dekretas.. kokie dok

#209663     2019-09-18 09:42   VA

o už atostogas iki gimdymo ar apmoka darbdavys? juk tai atostogos? ar neapmoka?
tai likus 2 mėn iki gimdymo, rašo prašymą dėl atostogų taip? tada kaip pagimdo per kažkurį laiką turi ateiti parašyti prašymą dėl atostogų kol sueis 2 metai vaikui?

132 straipsnis. Nėštumo ir gimdymo atostogos

1. Darbuotojoms suteikiamos nėštumo ir gimdymo atostogos – septyniasdešimt kalendorinių dienų iki gimdymo ir penkiasdešimt šešios kalendorinės dienos po gimdymo (komplikuoto gimdymo atveju arba gimus dviem ir daugiau vaikų – septyniasdešimt kalendorinių dienų). Šios atostogos apskaičiuojamos bendrai ir suteikiamos darbuotojai visos, nepaisant faktiškai iki gimdymo panaudotų dienų skaičiaus. Jeigu darbuotoja nesinaudoja nėštumo ir gimdymo atostogomis, darbdavys privalo suteikti keturiolikos dienų atostogų dalį iš karto po gimdymo, nepriklausomai nuo darbuotojos prašymo.

2. Darbuotojams, paskirtiems naujagimių globėjais, suteikiamos atostogos už laiką nuo globos nustatymo dienos, iki kūdikiui sukanka septyniasdešimt dienų.

3. Už šio straipsnio 1 ir 2 dalyse nustatytų atostogų laiką mokama Lietuvos Respublikos ligos ir motinystės socialinio draudimo įstatymo nustatyta išmoka.

  0
  0
Siūlau šalinti

#209664     2019-09-18 10:11   LZ

Nėštumo ir gimdymo atostogos, tai laikas, už kurį Sodra moka pagal nėštumo ir gimdymo (nedarbingumo pažymėjimą). Jokios čia ne atostogos. Liaudiškai kalbant:dekretinės.Jokio prašymo neteikia darbdaviui, tik praneša, nuo kada tas nedarbingumas. Prieš pasibaigiant tam nedarbingumui, ateina pas darbdavį ir parašo prašymą suteikti vaiko priežiūros atostogas.

  0
  0
Siūlau šalinti

#209669     2019-09-18 12:15   VA

ačiū. pasiskaičiau kiek radau gyliau, kad nereikia mokėti nieko... tai iki gimdymo likus mėn nereikia rašyti prašymo? nes prieš tai rašėte kad rašyti reikia, ar kažką ne taip supratau?
Darbuotojoms suteikiamos nėštumo ir gimdymo atostogos – septyniasdešimt kalendorinių dienų iki gimdymo - reikia rašyti darbuotojai prašymą? ir vėliau po gimdymo reikia rašyti vėl iki kol vaikui sueis dveji.

  0
  0
Siūlau šalinti

#209785     2019-09-27 13:26   VA

kuku

  0
  0
Siūlau šalinti

#209786     2019-09-27 14:11   LZ

Čia taip vadinasi "Nėštumo ir gimdymo atostogos". Faktiškai tai-biuletenis. Juk jei susergate, darbdaviui nieko nerašote. Tik pranešite viršininkui ir buhalterei, nuo kada bus tas biuletenis. Žinoma, buhalterė pamatys Sodros tinklalapyje, bet jei žmoniškai-galėtumėte ir pranešti. Na, o valdžia,manau ir taip jau žino, nes reikalingas kitas darbuotojas. Prašymą rašysite, kai tas laikotarpis baigsis ir norėsite atostogų vaiko priežiūrai (iki 2-3 metų).

  0
  0
Siūlau šalinti