SKAIČIUOKLĖ

Darbo ir poilsio

dienų skaičiuoklė

Maloniai kviečiame naudotis

SKAIČIUOKLĖ

Portalas buhalteriams

FACEBOOKE

Maloniai kviečiame

FACEBOOK

Apskaita-123.lt

APSKAITOS PROGRAMOS

Nebrangios ir patogios apskaitos programėlės

Apskaita-123,lt


Dėl paslaugų suteikimo vietos

Dėl paslaugų suteikimo vietos
#230     2003-10-24 16:05   Riomi

Mums sumokėjo užsienio partneris sumą. To mokėjimo esmė- tai savotiška kompensacija už bendrus projektus . Bet tam apmokėjimo apiforminimui mes pateikėm invoice kaip už suteiktas paslaugas. Kaip man reikės įrodyti VMI ( o aš taip norėčiau) kad tos paslaugos būtų suteiktos užsienyje ir nebūtų PVM objektas?
Invoice parašyta kad tai seminarų pravedimas užsienyje vienu atveju, įrangos techn . aptarnavimas užsienyje kitu atveju. Ko dar reikia? Ar žinote kitokį sprendimą kaip tai padaryti?

Siūlau šalinti

#890     2003-10-24 17:07   Petras

Man atrodo, kad abu variantai geri.
Svarbu įrodyti, kad paslaugos tikrai atliktos užsienije (komandiruotė ir t.t.).

LIETUVOS RESPUBLIKOS PRIDĖTINĖS VERTĖS MOKESČIO ĮSTATYMAS

http://www3.lrs.lt/cgi-bin/preps2?Condition1=216030&Condition2=

13 straipsnis. Kriterijai, pagal kuriuos nustatoma paslaugų suteikimo vieta

1. Jeigu šiame straipsnyje nenustatyta kitaip, laikoma, kad paslauga yra suteikta ten, kur įsikūręs paslaugos teikėjas, t.y. kur yra paslaugos teikėjo buveinė (jeigu tai ne fizinis asmuo) arba nuolatinė gyvenamoji vieta (jeigu tai fizinis asmuo), tačiau tais atvejais, kai paslauga suteikta per kitoje valstybėje, negu įsikūręs pats apmokestinamasis asmuo, turimą šio asmens padalinį, laikoma, kad ji suteikta ten, kur nurodytasis padalinys yra.

3. Neatsižvelgiant į šio straipsnio 1 dalies nuostatas, kultūros, meno, sporto, švietimo, mokslo, mokymo, pramogų ir panašios paslaugos, įskaitant tokio pobūdžio renginių organizatorių paslaugas, taip pat pagalbines paslaugas, reikalingas minėtoms paslaugoms suteikti, laikomos suteiktomis ten, kur jos faktiškai atliktos.

5. Neatsižvelgiant į šio straipsnio 1 dalies nuostatas, kilnojamųjų daiktų vertinimo, taip pat jų aptarnavimo (remonto, priežiūros, derinimo ir kt.) paslaugos laikomos suteiktomis ten, kur jos faktiškai atliktos.

Bet tai yra teorija.
Gal kas turėjo precedentų?

  0
  0
Siūlau šalinti

#891     2003-10-27 11:29   Riomi

Ačiū, Petrui. ta teorija žinojau, tai todėl taip ir apiforminom. Bet va su tais įrodymais.... Komandiruotės yra ankstesniais mėnesiais invoice tik 09 mėn. Aiški gi, kol pinigų negavom jokių paslaugų pardavimu neforminom...

  0
  0
Siūlau šalinti