Portalas buhalteriams

FACEBOOKE

Maloniai kviečiame

FACEBOOK

Apskaita-123.lt

APSKAITOS PROGRAMOS

Nebrangios ir patogios apskaitos programėlės

Apskaita-123,lt

SKAIČIUOKLĖ

Darbo ir poilsio

dienų skaičiuoklė

Maloniai kviečiame naudotis

SKAIČIUOKLĖ


ES pirkėjo kompensuojamos veži

ES pirkėjo kompensuojamos veži
#295     2005-04-30 11:10   Allebgro

Turbūt beveik standartinė situacija:
ES pirkėjas perka, o transportą iš Lietuvos vežėjo užsakome mes. Vežėjas mums rašo 18%. O mes ES pirkėjui prekių pardavimo sąskaitoje prirašome papildomas transportavimo paslaugas jau be PVM.
Ar čia viskas gerai?

Siūlau šalinti

#1155     2005-04-30 11:18   Mina

Iš Lietuvos vežėjų pusės viskas gerai - čia aišku.
Toliau - prekių ir paslaugų pardavimas ES pirkėjui. Jei jis PVM mokėtojas, rašot ne be PVM, rašot 0 PVM tarifą. Manyčiau, taip.

  0
  0
Siūlau šalinti

#1156     2005-04-30 11:22   Allegro

Ačiū už operatyvumą.
Visada poste - malonu....

  0
  0
Siūlau šalinti

#1157     2005-09-30 14:40   Vida
2005-04-30 11:18   Mina rašė:
Iš Lietuvos vežėjų pusės viskas gerai - čia aišku.
Toliau - prekių ir paslaugų pardavimas ES pirkėjui. Jei jis PVM mokėtojas, rašot ne be PVM, rašot 0 PVM tarifą. Manyčiau, taip.

Pagal VAS kai kompensuojama už transportą, gautą sumą reikia rašyti 6 klasėke kredito pusėje. Neaišku ar rašyti PVM sąsk. ar kitą dokumentą už tokias paslaugas. Aš konsultavausi su VMI, tai man paaiškino, kad jei transporto paslaugą parduodame tada be PVM, o jei gauname kaip kompensaciją tada PVM reikia atstatyti. Nežinau, kaip traktuoti tokias paslaugas. Jei pirkėjas prašo užsakayti transportą ir sutinka už jį apmokėti, mes jokio pelno iš to neturime, tai manau, kad jis kompensuoja mums turėtas sąnaudas. Logiška būtų rodyti 6 klasėje, bet tada kertasi su PVM.
Kas turi minčių dėl tokių poeracijų.

  0
  0
Siūlau šalinti

#1158     2005-09-30 15:04   Allegro
2005-09-30 14:40   Vida rašė:
Pagal VAS kai kompensuojama už transportą, gautą sumą reikia rašyti 6 klasėke kredito pusėje. Neaišku ar rašyti PVM sąsk. ar kitą dokumentą už tokias paslaugas. Aš konsultavausi su VMI, tai man paaiškino, kad jei transporto paslaugą parduodame tada be PVM, o jei gauname kaip kompensaciją tada PVM reikia atstatyti. Nežinau, kaip traktuoti tokias paslaugas. Jei pirkėjas prašo užsakayti transportą ir sutinka už jį apmokėti, mes jokio pelno iš to neturime, tai manau, kad jis kompensuoja mums turėtas sąnaudas. Logiška būtų rodyti 6 klasėje, bet tada kertasi su PVM.
Kas turi minčių dėl tokių poeracijų.

Gal būt viena iš išeičių - neįvardinti pirkėjui, kad jis kompensuoja transporto paslaugas: parašyti "papildomos paslaugos"?
O šiaip pabandysiu laiko radęs parašyti pasklausimą VMI.

  0
  0
Siūlau šalinti

#1159     2005-09-30 15:06   Vida

Ačiū

  0
  0
Siūlau šalinti

#1160     2005-09-30 18:40   nežiniukas

Visai susipainiojau dabar.Pati susidūriau su tuo dalyku.Pirkėjas ES PVM mokėtojas.Mes atlikome tik pervežimo paslaugą, pardavėjas savo sąskaitoje įrašė transporto paslaugų kainą . Tačiau sąskaitą aš išrašiau tam ES pirkėjui nurodžiau direktyvą ir jokio PVM, nes kitos išeities nemačiau.Su pardavėju sutarties neturiu, tai PVM man niekas neapmokės.Norėčiau išgirsti Jūsų kolegos nuomonę.

  0
  0
Siūlau šalinti

#1161     2005-10-01 02:39   Mina

Na, čia ne klausimas, o kažkokia košė. Pardavėjas, pirkėjas...
Nusakyk aiškiai situaciją. Jeigu jūs teikiate paslaugą - kam ją teikiate, ES PVM mokėtojui ar Lietuvos firmai? Kur prasideda ir baigiasi maršrutas? Visa tai labai svarbu PVM atžvilgiu.

  0
  0
Siūlau šalinti