Apskaita-123.lt

APSKAITOS PROGRAMOS

Nebrangios ir patogios apskaitos programėlės

Apskaita-123,lt

SKAIČIUOKLĖ

Darbo ir poilsio

dienų skaičiuoklė

Maloniai kviečiame naudotis

SKAIČIUOKLĖ

Portalas buhalteriams

FACEBOOKE

Maloniai kviečiame

FACEBOOK


GPM perskaičiavimas

GPM perskaičiavimas
#123     2004-04-04 22:02   Violeta

Sveiki. Gal galit pakonsultuot.
Žmogus sirgo sausio ir vasario mėn. Sodra apie pašalpą pažymą atsiuntė kovo mėn. Kovo mėnesį perskaičiuojų pajamų mokestį.
Kaip perskaičiuoti , kai pvz.: Sausio mėn sodra išskaičiavo 30 lt
Vasario mėn sodra išskaičąiavo 20 Lt (iš viso 50 Lt)
Kovo mėn. iš atlyginimo mes išskaičiavome 40 Lt.
Jei aš teisingai suprantu, perskaičiavus, kovo mėn pajamų mokestis - 0 lt. O tą likutį 10 Lt aš galiu perkelti į balandžio mėn ir sumažintį to mėn GPM
O gal aš viską neteisingai suprantu

Siūlau šalinti

#498     2004-04-05 10:26   Virginija

Sausio mėn. priskaičiuotą darbo užmokestį ir "Sodros" priskaikaičiuotą sumą už sausio mėn. sudedate ir paskaičiuojate GPM nuo bendros sumos. Po to arba išlaikote papildomai arba grąžinate žmogui skirtumą GPM . Jokių perkėlinėjimų nedarote.

  0
  0
Siūlau šalinti

#499     2004-04-05 18:30   Violeta

Ačiū Virginija už atsąkymą, bet vistiek dar norėčiau paklaust.
O kaip elgtis, kai koreguojama suma yra didesnė nei tam žmogui priskaičiuotas GPM. Kai Pvz: sausio mėn per daug išskaičiuota 50 Lt (tas 50 Lt tik sodros išskaičiuotas GPM, nes mes sausio mėn. nieko neišskaičiavome), o kovo mėnesį tam žmogui priskaičiuota tik 30 Lt GPM. Juk aš negaliu kovo mėnesį jam grąžint 50 Lt... (Jei koreguojama suma būtų mažesnė, tada viskas aišku)
Nežinau, gal nemoku aiškiai paklaust, bet kai pirmą kartą susiduriu su šia situacija, tai ir neaiškumų daug...

  0
  0
Siūlau šalinti

#500     2004-04-06 08:38   Inga

Pvz.
Sausio mėn. DU-150,00;
SoDros pašalpa -151,51;
visas priskaitymas - 301,51-((301,51-290)*0,33)-9,05=288,66. Taigi už sausį atskaitomas GPM yra 3,80 bet ne 50,00, kurį iškaitė SoDra. Susidariusį skirtumą turit grąžinti darbuotojui,t.y.46,20 pridėti prie išmokamo atlyginimo. O į biudžetą sumokėti 46,20 mažiau nei duvo priskaičiuota tą mėn.
Analogiškai turi būti perskaičiuotas GPM už kiekviną mėn. kuriuos sirgo darbuotojas.
Tikiuosi padėjau.

  0
  0
Siūlau šalinti

#501     2004-04-06 08:47   Virginija

Tam ir darote perskaičiavimą , būtent supliusuodama sausio mėn priskaičiuotą darbo užmokestį ir Sodros pranešime nurodytą sumą už sausio mėn. Suprantu, kad žmogui perdaug išlaikyta GPM už sausio mėn. Nesvarbu kokį mėn. darysite koregavimą, nesvarbu ir kiek jūsų pabrėžiamą kovo mėn jam išlaikėte GPM . Būtent konkrečiam darbuotojui per priskaitymus darote grąžinimą GPM
O VMI pervedate mažiau ta suma , kurią grąžinote darbuotojui. Mėnuo nesvarbu. Geriau tas, kurį gavote pranešimą apie priskaitymus iš Sodros.

  0
  0
Siūlau šalinti

#502     2004-04-06 10:17   Violeta

Aš rizikuoju pasirodyti ikyri arba visiška d...., bet dar vistiek klausiu.
Jau suprantu kad reikia žiūrėt tik į tuos mėnesius kurį žmogus sirgo. Bet kaip, jei sausio mėn sudėjus ir DU ir sodros pašalpą, sumą neviršija žmogaus NPD. Sodra Priskaičiavo 50 Lt. Ar darbdavys turi iš savo kišenės žmogui gražint tuos pinigus. Aš neturiu kokio GPM sumažinti. Kitais mėnesiais priskaičiuota tik keli litai GPM
Ačiū už kantrybę

  0
  0
Siūlau šalinti

#503     2004-04-06 11:26   Inga
2004-04-06 10:17   Violeta rašė:
Aš rizikuoju pasirodyti ikyri arba visiška d...., bet dar vistiek klausiu.
Jau suprantu kad reikia žiūrėt tik į tuos mėnesius kurį žmogus sirgo. Bet kaip, jei sausio mėn sudėjus ir DU ir sodros pašalpą, sumą neviršija žmogaus NPD. Sodra Priskaičiavo 50 Lt. Ar darbdavys turi iš savo kišenės žmogui gražint tuos pinigus. Aš neturiu kokio GPM sumažinti. Kitais mėnesiais priskaičiuota tik keli litai GPM
Ačiū už kantrybę

Jūs darbuotojui mokate ne "iš savo kišenės", tiesiog ta suma, kurią sumokėjote darbuotojui, sumažinate įmokas į biudžetą.
Pvz. grąžinote darbuotojui SoDros per daug išskaičiuotą GPM sumoje 46,20Lt, tai į biudžetą GPM Jūs mokate 46,20Lt mažiau.

  0
  0
Siūlau šalinti

#504     2004-04-06 12:27   Jurgita

jei gaunasi GPM didesnis nei išskaičiuojamas įmonėje, ypač bus tiems kas dirba puse etato sodra iskaičiuos o imone neturi iš ko sudengt, tada metų gale tas darbuotojas deklaruoja pajamas mokesčių inspekcijoje ir mokesčių inspekcija jam gražins sodros išskaičiuotuis pinigus.

  0
  0
Siūlau šalinti

#505     2004-04-06 13:36   LAIMAJU
2004-04-06 12:27   Jurgita rašė:
jei gaunasi GPM didesnis nei išskaičiuojamas įmonėje, ypač bus tiems kas dirba puse etato sodra iskaičiuos o imone neturi iš ko sudengt, tada metų gale tas darbuotojas deklaruoja pajamas mokesčių inspekcijoje ir mokesčių inspekcija jam gražins sodros išskaičiuotuis pinigus.

O kaip tada jurgos komentaras, kad įmonė grąžina permoką darbuotojui, ir nedamoka VMi GPM?

  0
  0
Siūlau šalinti

#506     2004-04-06 13:50   navis

norečiau pasitikslintim, Ar reikėjo parodyti teikiant metinę FR 0453. FR 0453A priede Sodros išmokėtas ir paskaičiuotas pašalpas. Ir ar reikia sodros pašalpas įtraukti į pažymą (FR 0466) labai būsiū dėkingas

  0
  0
Siūlau šalinti

#507     2004-04-06 16:19   Inga

Į FR0453 formas SoDros paskaičiuotų ir išmokėtų pašalpų tikrai nereikia įtraukti.Taip pat ir pildant FR0466. Pats darbuotojas turi pasiimti pažymą iš SoDros kiek jam buvo skirta pašalpų, jei to reikia deklaruojant pajamas.

  0
  0
Siūlau šalinti