Apskaita-123.lt

APSKAITOS PROGRAMOS

Nebrangios ir patogios apskaitos programėlės

Apskaita-123,lt

SKAIČIUOKLĖ

Darbo ir poilsio

dienų skaičiuoklė

Maloniai kviečiame naudotis

SKAIČIUOKLĖ

Portalas buhalteriams

FACEBOOKE

Maloniai kviečiame

FACEBOOK


Pagal panaudą naudojamo a/m dr

Pagal panaudą naudojamo a/m dr
#18     2004-03-18 09:58   Lina

Reikia patarimo: fiz. asmuo 2003-07 mėn. savo vardu apdraudė savo lengvąjį automobiliį KASKO draudimu. Po trijų mėnesių perdavė tą a/m pagal panaudos sutartį bendrovei. KASKO draudimas sudarytas 2 metams. Nuo panaudos sutarties sudarymo KASKO įmokas moka bendrovė. Ar tokios draudimo išlaidos g.b. pripažįstamos bendrovės sąnaudomis? Pabrėžiu - sutartį sudarė ne bendrovė, o fiz.asmuo. Ar padėtų šioje situacijoje panaudos sutartyje nurodyta sąlyga, kad įmokas mokės bendrovė? Kiek žinau, geriausiai reikėtų pakeisti KASKO sutartyje draudėją iš fiz. asmens į bendrovę. Bet atgaline data to padaryti negalima.
Pagelbėkit, jei kas nors buvo susidūręs su šiuo klausimu.

Siūlau šalinti

#47     2004-03-18 10:24   Riomi

Pelno mokesčio 17 str komentaro 6,23 punktas. Dabar paskaičiau ir manyčiau , kad nepriklausomai nuo turto savininko tai leidžiami atskaitymai, nes draudimo objektas uždirba pajamas Jūsų įmonei. Problema čia gali būti tik ta , kad sutartį sudarė fiz. asmuo o ne įmonė. Galėtų sutartyje būti įrašytas punktas apie tą sutarį ir kad perduodami įsipareigojimai toliau mokėti įmokas. Gal dar gaunate kokius pranešimus apie eilinės įmokos sumokėjimą iš draud.įmonės. Paprašykite, kad jie būtų išrašomi įmonei.
Tai tik nuomonė, be jurid. žinių

  0
  0
Siūlau šalinti

#48     2004-03-18 12:19   Lina

Ačiū už atsakymą. Paskaičiau ką tik ir aš tą komentarą. Ten išskirta išlyga, kad panaudos gavėjas gali traukti i sąnaudas, kai pats apdraudžia ir nesvarbu, kas išmokos gavėjas. Mano atveju draudėjas yra panaudos davėjas, išmokas gaus VB Lizingas, bet a/m naudojamas įmonės pajamoms uždirbti, todėl tikiuosi, kad to pakaks sąnaudų pagrįstumui įrodyti. Plius panaudos sutartyje yra numatyta, kad panaudos gavėjas padengs draudimo išlaidas panaudos sutarties galiojimo laikotarpiu.

  0
  0
Siūlau šalinti