SKAIČIUOKLĖ

Darbo ir poilsio

dienų skaičiuoklė

Maloniai kviečiame naudotis

SKAIČIUOKLĖ

Apskaita-123.lt

APSKAITOS PROGRAMOS

Nebrangios ir patogios apskaitos programėlės

Apskaita-123,lt

Portalas buhalteriams

FACEBOOKE

Maloniai kviečiame

FACEBOOK


VAP perskaičius...

VAP perskaičius...
#1084     2005-02-23 09:33   Dowe

Prisiverčiau per mėnesį perskaityti visus VAp ir...
susisuko galva...
Padėkit atsukti atgal, nes apsiėmiau papildomo darbelio ir visai susipainiojau...
UAB, teikianti paslaugas, per mėnesį išleido 50lt medžiagoms ir suteikė paslaugų už 500lt, bei sumokėjo už darbą darbuotojui 500 lt.
Kaip sudėlioti viską tarp sąskaitų?
Galvojau, kad skaitydama ir analizuodama VAP susigaudysiu, bet...
patarkit kaip jums atrodo, nes man pradžioje dar atrodė, kad bus viskas paprasta, nuperki ką nors ir į sąnaudas, gauni už paslaugas ir į pajamas... sumoki algą ir į ...
ir prasidėjo... koks skirtumas tarp 6103 ir 6114?
Tikiuosi suprasit ką čia prirašiau ir pakometuosit konkrečią situaciją kaip sudėlioti pajamas ir sąnaudas.
Ačiū iš anksto

Siūlau šalinti

#4339     2005-02-23 10:21   Allegro
2005-02-23 09:33   Dowe rašė:
Prisiverčiau per mėnesį perskaityti visus VAp ir...
susisuko galva...
Padėkit atsukti atgal, nes apsiėmiau papildomo darbelio ir visai susipainiojau...
UAB, teikianti paslaugas, per mėnesį išleido 50lt medžiagoms ir suteikė paslaugų už 500lt, bei sumokėjo už darbą darbuotojui 500 lt.
Kaip sudėlioti viską tarp sąskaitų?
Galvojau, kad skaitydama ir analizuodama VAP susigaudysiu, bet...
patarkit kaip jums atrodo, nes man pradžioje dar atrodė, kad bus viskas paprasta, nuperki ką nors ir į sąnaudas, gauni už paslaugas ir į pajamas... sumoki algą ir į ...
ir prasidėjo... koks skirtumas tarp 6103 ir 6114?
Tikiuosi suprasit ką čia prirašiau ir pakometuosit konkrečią situaciją kaip sudėlioti pajamas ir sąnaudas.
Ačiū iš anksto

O kas tas VAP?
(atsiprašau, jei kvailas klausimas)

  0
  0
Siūlau šalinti

#4340     2005-02-23 13:07   Miga
2005-02-23 10:21   Allegro rašė:
O kas tas VAP?
(atsiprašau, jei kvailas klausimas)

Kiek suprantu tai verslo apskaitos standartai
turėtų būti VAS, bet ir VAP visai nieko

  0
  0
Siūlau šalinti

#4341     2005-02-23 13:41   Allegro
2005-02-23 13:07   Miga rašė:
Kiek suprantu tai verslo apskaitos standartai
turėtų būti VAS, bet ir VAP visai nieko

Nieko, aišku - panašu netgi į VIP

  0
  0
Siūlau šalinti

#4342     2005-02-23 13:52   dowe

ATSIPRAŠAU!
Taip. Kalba apie Verslo apskaitos standartus...
Jau visai galva nebedirba...
Padėkit išspręst man ta problemą...

  0
  0
Siūlau šalinti

#4343     2005-02-23 16:53   Allegro
2005-02-23 09:33   Dowe rašė:
Prisiverčiau per mėnesį perskaityti visus VAp ir...
susisuko galva...
Padėkit atsukti atgal, nes apsiėmiau papildomo darbelio ir visai susipainiojau...
UAB, teikianti paslaugas, per mėnesį išleido 50lt medžiagoms ir suteikė paslaugų už 500lt, bei sumokėjo už darbą darbuotojui 500 lt.
Kaip sudėlioti viską tarp sąskaitų?
Galvojau, kad skaitydama ir analizuodama VAP susigaudysiu, bet...
patarkit kaip jums atrodo, nes man pradžioje dar atrodė, kad bus viskas paprasta, nuperki ką nors ir į sąnaudas, gauni už paslaugas ir į pajamas... sumoki algą ir į ...
ir prasidėjo... koks skirtumas tarp 6103 ir 6114?
Tikiuosi suprasit ką čia prirašiau ir pakometuosit konkrečią situaciją kaip sudėlioti pajamas ir sąnaudas.
Ačiū iš anksto

Gal kas kitas sukoresponduos sąskaitas, aš atsakysiu kuo skiriasi pagal naują sąskaitų planą :
- 610x sąskaitų grupėje apskaitome prakybines sąnaudas (marketingas, reklama, prekių transportavims...), todėl 6103 gali būti marketingo skyriaus darbuotojų atlyginimas;
- 611x apskaitomos administracinės sąnaudos, todėl 6114 gali būti apskaityti administracijos personalo atlyginimai.

  0
  0
Siūlau šalinti

#4344     2005-02-24 10:33   dowe

Gerai... tada kuo skiriasi marketingo skyrius nuo administracijos???
Esme tame, kad UAB'e vienas direktorius-darbuotojas... Kaip tada?

  0
  0
Siūlau šalinti

#4345     2005-02-24 11:00   Riomi

O tada labai paprastai.
Sąnaudos turi būti grupuojamos į pardavimo ir administracines.
Bet... verslo standartai ... tai dar ne 10 dievo įsakymų.
Apskaitos politika - tai vienokia ar kitokia forma vadovo patvirtinta įmonės apskaitos vedimo tvarka. Nesinori buhalteriams, ypač mažose įmonėse, to daryti, nauja, nemokam...bet reikia.
Ir dar teisiniu požiūriu už tai atsakingas tik vadovas. Bet buhalteris negali nieko dirbti be vadovo patvirtintų nuostatų.
Tai va Dowe. Sėdi ir surašai tos mažos įmonės politiką, ir tame tarpe kad visos sąnaudos pas tave priskiriamos - pardavimo sąnaudoms. Na dar reikėtų paprašyti vadovo pinigėlių už šį kurtbinį darbą.

  0
  0
Siūlau šalinti

#4346     2005-02-24 12:59   Allegro
2005-02-24 11:00   Riomi rašė:
O tada labai paprastai.
Sąnaudos turi būti grupuojamos į pardavimo ir administracines.
Bet... verslo standartai ... tai dar ne 10 dievo įsakymų.
Apskaitos politika - tai vienokia ar kitokia forma vadovo patvirtinta įmonės apskaitos vedimo tvarka. Nesinori buhalteriams, ypač mažose įmonėse, to daryti, nauja, nemokam...bet reikia.
Ir dar teisiniu požiūriu už tai atsakingas tik vadovas. Bet buhalteris negali nieko dirbti be vadovo patvirtintų nuostatų.
Tai va Dowe. Sėdi ir surašai tos mažos įmonės politiką, ir tame tarpe kad visos sąnaudos pas tave priskiriamos - pardavimo sąnaudoms. Na dar reikėtų paprašyti vadovo pinigėlių už šį kurtbinį darbą.

Na, nors mažą pagarbos VAS-ams palikime - prekių ar paslaugų savikainą atskirkime nuo pardavimo sąnaudų...

  0
  0
Siūlau šalinti

#4347     2005-02-24 17:22   Riomi

Be abejo .Aš apie veiklos sąnaudų detalizavimą kalbėjau. Kad pekių pardavimo savikainą priskirti veiklos sąnaudoms man atrodo net nekomentuotina...

  0
  0
Siūlau šalinti

#4348     2005-02-28 09:15   dowe

Jo... apie apskaitos politikos sudarymo problemeles jau girdejau...
o ji TIKRAI BUTINA?
Kadangi cia mano tik papildomas darbelis, tai nelabai norisi ja uzsimt, pagrindiniame darbe tokia jau turime, bet nepritaitaikyta UAB'ams

  0
  0
Siūlau šalinti